Alkali Diyeti Dukan diyeti Karatay diyeti Kış Diyeti Şok Diyet York testi Göbek Eritme Yöntemleri
MENÜ için tıklayınız...

Zayıflamanın, kilo vermenin her türlü yöntemleri...

ZAYIFLAMANIN
YÖNTEMLERİUltrashape ile zayıflama


Dimdik bir duruş, kaslı ve güçlü bir postür, fit ve zayıf bir görünüm, incecik kollar ve bacaklar, şekilli bir göbek ve karın çevresi, dik duran göğüs bölgesi, kalkık bir popo, bir gram fazla yağı olmayan bir vücut, ideal kiloda olmaktan mutlu olan mutlu bir yüze sahip olmayı herkes çok istemektedir.

Fakat ancak bunu yeterince fazla isteyenler elde edebilir. Sadece istemek bir şeyi elde etmek için maalesef yeterli olmuyor. İstemenin derecesine göre o şey kişiyi eyleme yönlendirmektedir. Gerçekten zayıf görünmek, enerjik ve sağlıklı hissetmek için maalesef biraz çaba gerekmektedir. Bu çaba gösterme arzusu içinde kişinin hedefine odaklanması sayesinde kolayca arzu edilen şey elde edilebilmektedir. Zayıflamak işi de maalesef çok çaba isteyen bir şeydir. Herkes kilo almanın çok kolay olduğundan fakat alınan fazla kiloların ise çok zor kaybedildiğinden şikayet eder. Bunun en önemli nedeni insanların keyfine düşkün olması ve hedeflenen bir şeye karşı yetersiz çaba gösterilmesidir.

Günlük hayat içinde oturup yemek yemek, hareketsiz bir yaşam daha kolay ve zahmetsiz olduğu için bu esnada alınan fazla kilolar çok fark edilmez. Fakat yağları eritip kas yapmak uzun süre ve çalışma gerektiren bir durum olduğu için insanlar spor için sürekli bir bahane üretme gereği duyarlar. Halbuki yaş ilerledikçe aleyhimize işleyen zaman içinde sürekli yaşlanırız ve vücudumuz daha da yavaşlar. Vücudun zayıf kalması ve sağlıklı olması için sürekli bir ilave çalışmaya ihtiyaç duyar. Bu gerekli çalışmayı yapmazsak kilo alma gerçeğiyle her geçen gün yüzleşmek zorunda kalırız.

Zayıflamak için çaba sarfetmediğimiz her geçen gün içinde daha fazla şişmanlarız ve şişmanladıkça bunun önüne geçmek her geçen gün daha da zorlaşır çünkü eritmemiz gereken yağ oranı giderek artar. Dolayısıyla artık harekete geçmek gerekiyor. Üstelik zayıflamak yeni teknoloji ile artık çok kolay. En etkili ve kalıcı zayıflama yöntemi liposuction olarak bilinir. Fakat liposuction yönteminin acılı, sancılı, kanlı ve yan etkili bir operasyon olması fazla kilolu birçok kişi tarafından cesaret edilmediği için tercih edilememektedir. Bu liposuction yönteminin etkinliği ve kalıcılığı korunarak artık ameliyatsız liposuction adı verilen Ultrashape V3 cihazı geliştirilmiştir.

Liposuction yöntemi bilindiği üzere yeni teknolojilerle dahi olsa kesik atılan ve anestezi altında yapılan cerrahi bir operasyondur. Bunun yanı sıra işlem sonrasında meydana gelen ödem ve morarmaların yaşanması da bir dezavantajdır. Bütün bu liposuction yönteminin olumsuz yönlerinin bertaraf edildiği, etkinliğinin ve kalıcılığının olumlu yönde olduğu bu yeni zayıflama yöntemi olan ultrashape v3 yöntemi bugün birçok zayıflama merkezlerinde bulunmaktadır.

Ultrashape v3 cihazının zayıflama etkisi ultrason ve bi-polar radyofrekans dalgalarının sinerjisi ile ses dalgaları sayesinde yağların kırılması seklindedir. Ses dalgaları kullanılarak geliştirilen bir çok cihaz bugün bir çok hastalığın iyileştirilmesi için kullanılmaktadır. Örneğin böbrek taşlarının kırılması, tümör hücrelerinin küçültülmesi, fizik tedavi alanında ses dalgaları teknolojisi kullanılmaktadır. Yine zayıflama alanında ultrashape v3 cihazı da ses dalgalarını kullanarak yağ hücrelerinin parçalanıp sıvılaştırılarak vücut tarafından atılması sağlanmaktadır.

Ultrashape v3 cihazının en önemli avantajı yağ hücrelerini taşıyan yağ hücresi zarlarıyla birlikte geri dönüşümsüz bir şekilde atılmasıdır. Bu demektir ki kırılan yağ zarları vücuttan atıldığında yağlı bölgede kalıcı bir zayıflama sağlanacaktır. Dolayısıyla kilo koruma aşamasında kişi tekrar o bölgesinden eskisi gibi yağlanmayacaktır. Ancak burada unutulmaması gereken en önemli şey; hangi yöntemi uygularsak uygulayalım bu zayıflama hedefi bir süreliğine olmamalı, aksine kilo almamıza neden olan bütün faktörleri yok edip formumuzu korumaya çalışmalıyız.

Zayıf kalmak ancak çaba sarf ettiğimiz sürece mevcuttur. Ultrashape v3 yöntemi kesinlikle cerrahi operasyon gerektirmeyen, acısız, ağrısız, anestezisiz, iğnesiz, neştersiz, sancısız, kansız, ağrı kesici almayı dahi gerektirmeyen ve son derece kolay ve konforlu bir zayıflama yöntemidir. İş yoğunluğu nedeniyle vakti olmayan, sürekli ilgilenmek zorunda olduğu çocuklara sahip olan, çeşitli rahatsızlıklardan dolayı hareket ve spor yapma özgürlüğü olmayan, çok kısa sürede kolayca zayıflamak isteyen herkesin tercih edeceği ultrashape v3 yöntemi 2 hafta gibi kısa bir sürede hemen etkisini göstermektedir. Ultrashape v3 cihazının hiçbir risk oluşturmaması yani "gir ve çık" şeklindeki tedavi prosedürü ile bölgesel yağlarınızdan kurtulmak artık çok basit.

Ultrashape v3 cihazı uygulamasından önce konusunda uzman kişi tarafından muayene edilmek önemlidir. Öncelikle kişinin yağ dağılımı, bölgelerdeki yağ oranı belirlenerek yağ analizi ile vücut profili oluşturulur. Böylece kişi hangi bölge veya bölgelerindeki fazla yağlarından kurtulmak isteniyorsa o bölge bantlarla ön plana çıkarılır. Daha sonra kişinin vücut ölçüleri alınarak kaydedilir. Cihaza kişinin verileri girilir ve yukarıda bulunan bir kamera vasıtasıyla kişinin yağlı bölgesindeki yağ oranına yani yağ kalınlığına göre sistem kaç atış yapacağına karar verir ve uygular. Kişinin yağ oranına göre seans sayısı değişmekle birlikte her 15 günde 1 seans ve toplamda en az 3 seans uygulanması gereklidir. Yine seans süresi kişiye göre değişmekle birlikte 30 dk ile 1 saat- 1,5 saat sürebilmektedir. Ultrashape yağ kırma atışlarından önce cihaz önce radyofrekans işlemi uygular. Bunun nedeni ultrashape atışlarının daha etkili olması için yağ hücrelerinin uyarılması ve boşalan derinin kendini sıkılaştırma sinyallerinin gönderilmesi gerekliliğidir.

Radyofrekans işleminde yağlı bölge 40-41C'ye kadar ısıtılarak ultrashape atışlarının daha verimli olması sağlanır. Daha sonra ultrashape atışları başlar. Uygulamadan 15 gün sonra kişi kilo kontrolü için zayıflama merkezine gider ve gerekli kontroller yapılır. Ultrashape v3 işlemi genellikle erkeklerde karın ve yan simitlerde, bayanlarda ise karın, yan simitler, bacaklar, kollar, basen, popo gibi daha fazla yağlanma eğilimi gösteren bölgelerde uygulanmaktadır. Ortalama 3 seans ultrashape v3 işlemi sonrası 4 cm bir incelme gözlenmektedir. Bu işlem diyet ve sporla desteklendiğinde mucizevi bir zayıflama etkisi görülür. Ultrashape v3 işleminde uygulanan atışlar kamera tarafından homojen ve aynı derinlikte gerçekleştiği için işlem sonrası bölgede düzensizlikler, iniş-çıkışlı bir cilt meydana gelmez.

Ultrashape v3 işleminin fiyatları zayıflama merkezlerine göre değişmekle birlikte seansı 700-800 tl olup bazen paket fiyatlar da uygulanabiliyor. Fakat bu kadar kısa sürede bu kadar kalıcı bir zayıflama etkisi için ve üstelik kendimiz için yapılan bu faydalı işlem için bu maliyetler çok da fazla değildir. İstediğimiz beden ölçülerine bu kadar kısa ve konforlu bir şekilde ulaşma ayrıcalığını denemeye değer.

YORUMLARINIZI BİZİMLE PAYLAŞIN

Aquabiking ve Aquacycling ile Zayıflama

Aquabiking ve Aquacycling ile Zayıflama

Aqua cycling sporu orta zorluk seviyesinde 30 dakikalık bir seans sonrasında kişiye 500-600 kalori yaktırmaktadır...
Okumak için tıklayınız...

Matwork Pilates ile Zayıflama

Kondüsyon Bisikleti ile Zayıflama

koşu bandı sizi ne kadar zayıflatır?

Zayıflarken Doğru Bilinen Yanlışlar

Şok Diyet

Zayıflarken Doğru Bilinen Yanlışlar

Zayıflamaya çalışırken bilinçaltımızda sürekli bir kaçış, bahane, mazeret, başka şeyleri suçlama yönünde eğilimlerimiz vardır. Halbuki kilo almamıza neden olan bütün o hataları, yanlışları biz kendimiz yaparız. Ama hiç kimse yaptığı yanlışın farkında değildir...
Okumak için tıklayınız...

Koşu Bandı ile Zayıflama

Koşu bandında daha çok kalori harcamak için koşu bandına eğim vermek de çok önemlidir. Ancak eğim verirken ve koşu bandı kullanırken nabzınızın sizi yoracak seviyelere çıkmamasına dikkat edilmelidir...
Okumak için tıklayınız...

Zayıflama Kemeri

Hareketsizlik denen günümüzün en büyük düşmanı bizi içten içe yaşlandırıyor, şişmanlatıyor, asosyalleştiriyor dolayısıyla bizi mutsuz ediyor. Hareketsizliğimizin, durağan tempomuzun bugün için en büyük nedeni...
Okumak için tıklayınız...

Aletli Plates Çeşitleri

Pilatesin günümüzde neden bu kadar meşhur, tercih edilen, moda, yeni bir akım olduğunu düşünecek olursak sporu yapan kişilerdeki olumlu etkileri olduğunu anlarız. Her ne kadar pilatesin ülkemizdeki yeri...
Okumak için tıklayınız...

Ultrashape ile Zayıflama

Ultrashape v3 cihazının en önemli avantajı yağ hücrelerini taşıyan yağ hücresi zarlarıyla birlikte geri dönüşümsüz bir şekilde atılmasıdır. Bu demektir ki kırılan yağ zarları vücuttan atıldığında...
Okumak için tıklayınız...