Alkali Diyeti Dukan diyeti Karatay diyeti Kış Diyeti Şok Diyet York testi Göbek Eritme Yöntemleri
MENÜ için tıklayınız...

Zayıflamanın, kilo vermenin her türlü yöntemleri...

ZAYIFLAMANIN
YÖNTEMLERİZayıflama Kemeri


Hareketsizlik denen günümüzün en büyük düşmanı bizi içten içe yaşlandırıyor, şişmanlatıyor, asosyalleştiriyor dolayısıyla bizi mutsuz ediyor. Hareketsizliğimizin, durağan tempomuzun bugün için en büyük nedeni teknoloji dünyasında internetin çok yaygınlaşması ve daha çok kullanılıyor olmasından kaynaklanmaktadır.

Artık her işimiz bir tık uzağımızda. Karnımız acıkınca internet üzerinden kapımıza kadar istediğimiz yemek geliyor, birine bir şey söylemek için yine internet aracılığı ile istediğimiz kelimeleri takır takır yazıyoruz, en önemli toplantılar bile internet üzerinden gerçekleşiyor, eskiden oyun oynamak için atari salonlarına giden çocuklar şimdi evde internet başından kalkmıyor, okul arkadaşları grup olarak sinemaya, çay bahçesine gitmek yerine artık internetten chatleşiyor. Evet internetin hayatımıza getirdiği kolaylıklar, konfor ve modernleşme yadsınamaz ama bir yandan da bizi daha az hareketli ve pasif haline getirdi. Bütün bunların sonucu olarak biz artık daha az yürüyor, koşuyor, spor yapıyor, sosyal aktivite yapıyoruz.

Dolayısıyla bu dezavantaj bize fazla kilo olarak geri dönüyor. Çünkü artık daha fazla oturuyor, daha az yürüyoruz. Asansör sistemleri gelişeli daha az merdiven çıkıyor, metrolar metrobüsler geleli daha az yürüyoruz. Hem daha çok vaktimiz kalıyor ama kalan bu vakti yine hareketsiz geçiriyoruz. İşte tüm bunlar bizi maalesef şişmanlatıyor. Kilo vermek her geçen yıl daha zor hale gelmekte.

Çünkü insanın yaşı ilerledikçe, vücudu yaşlandıkça vücut metabolizması yani vücudun enerjiyi yakma sistemi daha da azalmaktadır. Hele bir de buna yaşlanan vücudun daha da az hareket etmesi eklenince kilo almak kaçınılmaz oluyor.

Zira kilo alıp vermek aynı matematik gibi girdi çıktı hesabıdır. Vücut sisteminin çalışması için gerekli olan enerjiden daha fazlasının vücuda alınması yani ihtiyaçtan fazla beslenilmesi ve vücudun bu besinleri yakmak için gerekli olan hareketliliğin azalması sonucu kilo alınıyor. Kısacası yakabileceğinden fazla yenilmesi sonucu kişi şişmanlıyor. Bu basit matematik dengesini yüzyıllardır kuramayan biz insanoğlu kilo vermenin formülünü daha başka şeylerde aradık.

Kilo verebilmenin en kesin olan çözümü mevcut vücut yağlarının olduğu bölgelerin hareket etmesidir. Bu ister spor salonlarında çeşitli aletlerle, ister çeşitli spor dallarıyla, ister çeşitli egzersizlerle yapılsın sonuçta mutlaka vücudun bir şekilde çalışması gerekmektedir. Vücut yağlanmasının çok değişik nedenleri vardır; yaş, cinsiyet, genetik, beslenme, hareketlilik, gebelik, hormonal bozukluklar, çeşitli rahatsızlıklar, vs gibi. Bütün bu faktörlere yönelik zayıflama yöntemi seçilip mutlaka uygulanmalıdır.

Bazı durumlar vardır ki kişinin kilo alması karşısında yapabileceği şeyler çok kısıtlıdır. Bu durumlara örnek olarak; kişinin hareket etmesine engel olan bir rahatsızlığı, iş yoğunluğu, çocuk gibi bir sorumluluğunun olmasından kaynaklanan vakit kısıtlığı sayılabilir. Bu gibi durumlara yönelik teknolojinin icat ettiği en yeni zayıflama gereci zayıflama kemerleridir. Zayıflama kemeri adından da anlaşılacağı gibi kemer şeklinde vücudumuzun herhangi bir bölgesine takılabilen bir zayıflama aparatıdır. Piyasada çok çeşitli markalar adı altında satılan zayıflama kemerleri mevcuttur.

Bunlara örnek olarak; vibro shape, ab tronic x2, gymform dual shaper, kawai vibro shape, acura ac sayılabilir. Bütün bu zayıflama kemerlerinin kendine özgü farklı teknik özellikleri bulunmaktadır. Buna ek olarak halen zayıflama kemerlerinin geliştirilmesi yönünde çalışmalar devam etmektedir.

Zayıflama kemeri olarak piyasada 2 çeşidi bulunmaktadır.

Birincisi titreşim ile vücuda hareket kazandıran kemerler, diğeri ise vücudu terletmeye yarayan termal sauna kemerler. Her ikisinin de zayıflamaya etkisi olumlu yöndedir. Hatta çoğu insan daha iyi bir sonuç almak için ikisini de dönüşümlü olarak bir arada kullanarak bir sinerji yaratmaktadır. Titreşim ile çalışan zayıflama kemerinin zayıflama prensibi yarattığı titreşim ile uygulanan bölgedeki kasları çalıştırarak dolaşımı hızlandırmak ve dolayısıyla o bölgedeki yağların eritilmesiyle birlikte vücudun zayıflamasına yardımcı olmaktır.

Spor yaparken vücudumuzda oluşan etkiyi daha pasif bir şekilde vücutta yaratmaya yarayan zayıflama kemerlerinin en büyük avantajı yorulmadan, zahmetsizce, daha kısa ve etkili bir şekilde zayıflatmasıdır. Zayıflatmasının yanında meydana getirdiği titreşim ile kişide masaj etkisi oluşturarak kişiye rahatlama hissi vermektedir. Hatta bazı kullanıcılarının uyku problemi olduğu için titreşim ile uyku getirici etkisinden yararlandıkları da bir gerçektir. Zayıflama kemerleri kemer gibi takılabildiği için vücudun birçok bölgesine takılabilmektedir. Örneğin; basen, kalça, bacaklar, bel, göbek, üst karın bölgesi, göğüs, sırt, baldırlar, boyun gibi.

Zayıflama kemerinin zayıflama etkisi için günde en az 10'ar dakika 2 seans uygulanmalıdır. Uygulama esnasında kitap okumak, tv izlemek, müzik dinlemek, bilgisayar gibi aktiviteler yapılabilir. Zayıflama kemerlerinin yarattığı titreşim, bölgedeki dolaşımı hızlandırdığı için varis oluşumunu da ciddi oranda engeller ve varisli bölgeyi iyileştirir. Zayıflama kemerinin bir diğer faydası da kas ağrılarını, kas kasılmalarını, fıtık ağrılarını, eklem rahatsızlıklarını masaj etkisi ile minimuma indirmesidir. Zayıflama kemeri adaptör ile şarj edilir ve elle kumanda özelliği bulunmaktadır. İsteğe bağlı olarak uygulanabilecek 10 farklı çalışma modu vardır. Eğer 10 dakikalık bir uygulama esnasında uyumak arzu edilirse otomatik durma programı da kullanılabilir.

Bu kemerlerin en büyük avantajlarından birisi zayıflamak için gidilen spor salonlarına harcanan gidiş, geliş, kıyafet değiştirme, ayakkabı değiştirme zahmetinden ve vakit kaybından kişiyi kurtarmasıdır. Evde konforlu bir şekilde, istenirse çıplak şekilde bile uygulanabilecek son derece rahatlığa yönelik bir zayıflama aracıdır. Sindirim problemi, dolaşım problemi, mide rahatsızlığı, bağırsak problemlerine de çözüm getiren zayıflama kemerinin bu yöndeki kullanıcıları da mevcuttur.

Zayıflamak için yapılan spor etkilerini güçlendirmek ya da spor sonrası kas yorgunluğunu rahatlatmak için de kullanılmaktadır. Titreşimle çalışan zayıflama kemerleri titreşim güçlerine göre; tek motorlu, çift motorlu ve üç motorlu olarak gruplara ayrılır. Zayıflama kemeri fiyatları piyasada özelliklerine göre 69 TL'den başlayarak 159 TL'ye kadar değişmektedir. Diğer zayıflama kemeri çeşidi olan termal sauna kemerler elektrik ile çalışır ve takıldığı bölgeyi ısıtmak suretiyle terleterek zayıflamaya yardımcı olmaktadır. Bu kemerler kıyafetlerin altında insan cildine değecek şekilde takılır ve ister gün boyu, ister istenildiği kadar süre boyunca takılı kalabilir.

Özel yalıtımlı kumaş özelliği sayesinde takılan bölgeyi çok etkin bir şekilde terletir ve terli bölgenin dışarı ile teması mümkün değildir. Terletme sayesinde vücuttaki fazla ödemin, toksinlerin ve yağların dışarı atılmasına dolayısıyla da zayıflamaya yardımcı olmaktadır. Termal sauna zayıflama kemerlerinin titreşimli zayıflama kemerlerine göre avantajı daha ekonomik olmasıdır. Termal zayıflama kemerleri fiyatları 10 TL ile 30 TL arasında değişmektedir.

Bunun yanında her ikisinin de takılabildiği bölgeler aynıdır ve her ikisi de her kilodaki insanın vücuduna uyum sağlayabilmektedir. Zayıflama kemerleri piyasada inceltici kemer, zayıflatıcı kemer, kilo verdirici kemer, yağ yakıcı kemer olarak da geçmektedir. Zayıflama kemeri düzenli kullanıldığında 1 ayda 2-4 cm incelme sağlar. Hatta titreşimli ve termal zayıflama kemerleri bir arada kullanıldığında bu incelme ikiye katlanır.

YORUMLARINIZI BİZİMLE PAYLAŞIN

Aquabiking ve Aquacycling ile Zayıflama

Aquabiking ve Aquacycling ile Zayıflama

Aqua cycling sporu orta zorluk seviyesinde 30 dakikalık bir seans sonrasında kişiye 500-600 kalori yaktırmaktadır...
Okumak için tıklayınız...

Matwork Pilates ile Zayıflama

Kondüsyon Bisikleti ile Zayıflama

koşu bandı sizi ne kadar zayıflatır?

Zayıflarken Doğru Bilinen Yanlışlar

Şok Diyet

Zayıflarken Doğru Bilinen Yanlışlar

Zayıflamaya çalışırken bilinçaltımızda sürekli bir kaçış, bahane, mazeret, başka şeyleri suçlama yönünde eğilimlerimiz vardır. Halbuki kilo almamıza neden olan bütün o hataları, yanlışları biz kendimiz yaparız. Ama hiç kimse yaptığı yanlışın farkında değildir...
Okumak için tıklayınız...

Koşu Bandı ile Zayıflama

Koşu bandında daha çok kalori harcamak için koşu bandına eğim vermek de çok önemlidir. Ancak eğim verirken ve koşu bandı kullanırken nabzınızın sizi yoracak seviyelere çıkmamasına dikkat edilmelidir...
Okumak için tıklayınız...

Zayıflama Kemeri

Hareketsizlik denen günümüzün en büyük düşmanı bizi içten içe yaşlandırıyor, şişmanlatıyor, asosyalleştiriyor dolayısıyla bizi mutsuz ediyor. Hareketsizliğimizin, durağan tempomuzun bugün için en büyük nedeni...
Okumak için tıklayınız...

Aletli Plates Çeşitleri

Pilatesin günümüzde neden bu kadar meşhur, tercih edilen, moda, yeni bir akım olduğunu düşünecek olursak sporu yapan kişilerdeki olumlu etkileri olduğunu anlarız. Her ne kadar pilatesin ülkemizdeki yeri...
Okumak için tıklayınız...

Ultrashape ile Zayıflama

Ultrashape v3 cihazının en önemli avantajı yağ hücrelerini taşıyan yağ hücresi zarlarıyla birlikte geri dönüşümsüz bir şekilde atılmasıdır. Bu demektir ki kırılan yağ zarları vücuttan atıldığında...
Okumak için tıklayınız...